Dostępne szkolenia

Typ
Data
Izba
Tytuł szkolenia
Akcja
2024-11-21 16:00-20:00
WKP

Żelbetowe studnie opuszczane. Kształtowanie, obliczenia, wykonawstwo, przykłady realizacji

Wykładowca: dr hab. inż. Anna Szymczak-Graczyk

Organizator: Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Więcej informacji
Głównym celem szkolenia jest przedstawienie następujących zagadnień: zasad projektowania studni opuszczanych oraz ich uwspółcześnienie z uwzględnieniem wymogów i zasad obowiązujących przy stosowaniu Eurokodów, uwzględnienie etapowości realizacji studni, obliczania „noża” studni, przyjmowania rozkładu parcia gruntu przy obliczaniu na zginanie płaszcza studni o przekroju kołowym, zwiększenia stateczności studni na wyparcie, ścinanie w gruncie w płaszczyźnie odsadzek. Kategoria:
  • Budownictwo ogólne
  • Instalacje sanitarne
  • Budownictwo hydrotechniczne
  • Wodno-melioracyjne
  • Eurokody, Normy

Typ: Szkolenie online

2024-11-21 16:00-18:00
PDK

Asertywność jako klucz do skutecznej komunikacji: Jak wyrażać swoje potrzeby bez agresji?

Wykładowca: Marta Majcher, Agata Szadyn-Tymicka, Komisja Doskonalenia Zawodowego PDK OIIB

Organizator: Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Więcej informacji
-Planowana jest retransmisja szkolenia - Zapraszamy na inspirujący webinar poświęcony asertywności – kluczowej umiejętności skutecznej komunikacji, która umożliwia wyrażanie swoich potrzeb i granic w sposób szanujący zarówno siebie, jak i innych. Podczas webinaru uczestnicy dowiedzą się, czym jest asertywność oraz jak różni się od agresji i uległości. Będzie można nauczyć się rozpoznawać i wyrażać swoje potrzeby w sposób, który sprzyja budowaniu zaufania i współpracy. Przedstawione zostaną sprawdzone techniki, takie jak model DESC, które pomagają w komunikacji w trudnych sytuacjach oraz w radzeniu sobie z krytyką i manipulacją. Webinar będzie zawierał również praktyczne ćwiczenia, które pomogą uczestnikom zdobyć pewność siebie, aby mówić „nie” bez poczucia winy i lepiej zarządzać swoimi relacjami. Na zakończenie zaplanowana jest sesja pytań i odpowiedzi, aby rozwiać wątpliwości i wdrożyć zdobytą wiedzę w codziennym życiu. Zachęcamy do uczestnictwa i odkrycia, jak asertywność może pomóc w budowaniu silnych relacji oraz osiąganiu sukcesów zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Kategoria:
  • Szkolenie miękkie

Typ: Szkolenie online

Start
2024-11-22 00:10

Koniec
2024-11-24 23:50
SLK

Instalacje elektryczne w strefach zagrożonych wybuchem - RETRANSMISJA

Wykładowca: Julian Wiatr

Organizator: Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Więcej informacji
Szkolenie "Instalacje elektryczne w strefach zagrożonych wybuchem" - prelegent mgr inż. Julian Wiatr – jest osobą o znanym nazwisku i doświadczeniu w związku z funkcjami pełnionymi zawodowo. Redaktor naczelny „Elektro.info”, rzeczoznawca – audytor SPE, ekspert zakresie ochrony przeciwporażeniowej, ekspert w zakresie ochrony przeciwpożarowej, nauczyciel akademicki, członek MOIIB Program szkolenia: 1.Definicje, strefy zgorzeń oraz normy wynikające z aktów prawnych. 2.Trójkąt pożarowy i granice wybuchowości. 3.Temperatura zapłonu i samozapłonu. 4.Zagrożenia pożarowe lub wybuchowe. 5.Ocena możliwych obrażeń mogących wystąpić podczas wybuchu. 6.Gęstość obciążenia ogniowego, definicja, metodyka jej wyznaczania. 7.Źródła zapłonu. 8.Czynniki, ocena metodyka rozpoznawania zagrożeń oraz ich neutralizacji. Strefy zagrożenia wybuchem. 9.Definicja,typy, oznaczanie urządzeń w wykonaniu przeciwwybuchowym. 10.Metodyka wyznaczania stref zagrożenia wybuchem. 11.Dobór urządzeń elektrycznych do stref zagrożenia. 12.Instalacje elektryczne w strefach zagrożonych wybuchem. 13.Zagrożenia stwarzane przez baterie akumulatorów stosowane w zasilaczach UPS oraz ich neutralizacja. 14.Zagrożenia wybuchowe stwarzane przez ładunek elektrostatyczny. 15.Neutralizacja zgorzeń stwarzanych przez ładunek elektrostatyczny. 16.Możliwość instalacji systemów PV na stacjach paliw płynnych i gazowych. 17.Przykład projektu pomieszczenia ładowania baterii akumulatorów Kategoria:
  • Budownictwo ogólne

Typ: Szkolenie online

Start
2024-11-25 09:00

Koniec
2024-12-02 08:00
MAZ

Błędy w wykonawstwie a niedbałe wykonywanie funkcji kierownika budowy - różnice w ocenie Sądu - RETRANSMISJA

Wykładowca: Jolanta Szewczyk - Radca prawny

Organizator: Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Więcej informacji
1. umowa o roboty budowlane - inwestor a wykonawca, wzajemne zobowiązania w świetle Kodeksu cywilnego, 2. umowa o roboty budowlane a przepisy ustawy Prawo budowlane, 3. pozycja wykonawcy a uczestnicy procesu budowlanego, 4. odpowiedzialność wykonawcy a odpowiedzialność kierownika budowy, różnice w procesie cywilnym, 5. dowody potwierdzające odpowiedzialności kierownika budowy za niedbałe pełnienie funkcji. Kategoria:
  • Prawne

Typ: Szkolenie online

2024-11-25 10:00-12:00
DOŚ

Postępowanie naprawcze i istotne odstąpienie w świetle nowelizacji Prawa budowlanego

Wykładowca: mec. Joanna Maj

Organizator: Dolnośląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Więcej informacji
Podczas szkolenia omówię istotne z punktu widzenia inżyniera budownictwa kwestie związane z istotnym odstąpieniem w świetle najnowszych zmian w Prawie budowlanym, w tym katalog istotnych odstąpień od zatwierdzonego PZT, PAB lub innych warunków pozwolenia na budowę, odpowiedzialność projektanta z tytułu istotnego odstąpienia od dokumentacji budowlanej i przebieg procedury naprawczej przed organem nadzoru budowlanego. Kategoria:
  • Budownictwo ogólne

Typ: Szkolenie online

2024-11-25 16:00-18:00
PDK

Konstrukcje stalowe–wymiana i weryfikacja modelu statycznego pomiędzy Advance Steel i Advance Design

Wykładowca: Michał Nowicki, Bartosz Pawluś, Komisja Doskonalenia Zawodowego PDK OIIB

Organizator: Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Więcej informacji
-Planowana jest retransmisja szkolenia- Podczas szkolenia zaprezentowane zostaną metody pracy w narzędziach CAD i MES dedykowanych konstrukcjom stalowym. Przeprowadzone zostaną sposoby naprawy i weryfikacji modelu MES. - Jak przenieść model analityczny z programu Autodesk Advance Steel do programu MES (Advance Design) - Korekta i dopasowanie elementów analitycznych - Weryfikacja poprawności modelu MES na przykładzie Advance Design Kategoria:
  • Budownictwo ogólne

Typ: Szkolenie online

2024-11-26 10:00-12:30
SLK

Niemetaliczne zbrojenie betonów w konstrukcjach żelbetowych i budownictwie. - zewnętrzne

Wykładowca: Piotr Średziński

Organizator: Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Więcej informacji
Szkolenie organizowane przez stowarzyszenie Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa w Bielsku-Białej współpracujące ze Śląską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa . Program szkolenia 1) Wprowadzenie do zagadnienia 2) Rodzaje i właściwości włókien 3) Sposób doboru ilości i rodzaju włókien 4) Korzyści z stosowania zbrojenia niemetalicznego 5) Przykłady zastosowania 6) Alternatywne dodatki do zastosowania w betonie Kategoria:
  • Budownictwo ogólne

Typ: Szkolenie online

2024-11-26 11:00-14:00
SLK

Innowacyjne zmiany w funkcjonowaniu oczyszczalni komunalnych w aspekcie nowej Dyrektywy ściekowej UE - zewnętrzne

Wykładowca: prof. Krzysztof Barbusiński

Organizator: Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Więcej informacji
Szkolenie organizowane przez stowarzyszenie naukowo-techniczne współpracujące ze Śląską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa - PZITS Katowice Program szkolenia będzie udostępniony zainteresowanym na stronie internetowej organizatora na 7 dni przed planowanym szkoleniem Kategoria:
  • Budownictwo ogólne
  • Instalacje sanitarne

Typ: Szkolenie online

2024-11-26 11:00-15:00
MAZ

Prawne skutki zmiany warunków techn., przepisów o projekcie bud. i reformy planowania przestrzennego

Wykładowca: Jakub Kornecki - Radca prawny

Organizator: Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Więcej informacji
Prawne skutki zmiany warunków techn., przepisów o projekcie bud. i reformy planowania przestrzPrawne skutki zmiany warunków techn., przepisów o projekcie bud. i reformy planowania przestrzPrawne skutki zmiany warunków techn., przepisów o projekcie bud. i reformy planowania przestrzPrawne skutki zmiany warunków techn., przepisów o projekcie bud. i reformy planowania przestrzPrawne skutki zmiany warunków techn., przepisów o projekcie bud. i reformy planowania przestrz Kategoria:
  • Budownictwo ogólne
  • Prawne

Typ: Szkolenie online

2024-11-26 16:00-19:00
PIIB

Samowola urbanistyczna i samowola budowlana

Wykładowca: Piotr Jarzyński

Organizator: Polska Izba Inżynierów Budownictwa

Więcej informacji
Szkolenie ma na celu przedstawienie aktualnych regulacji: ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym dotyczących wydania decyzji zakazującej zagospodarowania terenu w sposób sprzeczny z obowiązującym planem miejscowym oraz decyzji nakazującej wstrzymanie użytkowania terenu i wyznaczającej termin na wystąpienie z wnioskiem o wydanie decyzji o ustaleniu warunków zabudowy albo o przywróceniu poprzedniego sposobu zagospodarowania; Prawa budowlanego dotyczących wybranych zagadnień związanych z postępowaniem legalizacyjnym i naprawczym; a także różnic między samowolą urbanistyczną a samowolą budowlaną. Kategoria:
  • Prawne

Typ: Szkolenie online

2024-11-26 16:00-18:00
DOŚ

Metody zabezpieczeń głębokich wykopów. Część 2

Wykładowca: mgr inż. Maciej król

Organizator: Dolnośląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Więcej informacji
Optymalna realizacja inwestycji budowlanych wymaga maksymalnego wykorzystania powierzchni działek budowlanych. Jest to szczególnie istotne w centrach dużych miast, gdzie grunty są bardzo drogie. Właściwe wykorzystanie powierzchni zabudowy gwarantuje wyższą rentowność inwestycji, stąd bardzo popularne jest stosowanie obudów głębokich wykopów minimalizujących zakres wykopów szerokoprzestrzennych. Wykład odpowiada na potrzeby współczesnego budownictwa i przybliża sposoby realizacji obudów wykopów, istotne aspekty dotyczące etapowania oraz technologii wykonywania prac (jest to kolejna część wykładu, pierwszą można znaleźć na profilu TV DOIIB na Youtube). Podczas prelekcji omówione zostaną wymagania normowe oraz prawne, jakie należy rozważyć przy projektowaniu i wykonywaniu zabezpieczeń głębokich wykopów. Omówione zostaną aspekty związane z właściwym rozpoznaniem podłoża, zagrożeniami związanymi z sąsiednią zabudową oraz wymaganiami odbiorowymi. Prezentacja rekomendowana jest inwestorom, projektantom (zarówno architektom jak i projektantom konstrukcji) oraz wykonawcom. Kategoria:
  • Budownictwo ogólne

Typ: Szkolenie online

2024-11-27 10:00-13:00
OPL

Spełnianie wymagań CNBOP-PIB przez nowoczesne Dźwiękowe Systemy Ostrzegawcze firmy Bosch

Wykładowca: OPL OIIB

Organizator: Opolska Okręgowa Izby Inżynierów Budownictwa

Więcej informacji
Prelegent: Michał Murski , Regionalny kierownik produktu (PACO) w firmie Bosch Building Technologies. Związany z branżą systemów nagłośnieniowych i konferencyjnych od 2010 roku. Odpowiedzialny za wsparcie przedsprzedażowe produktów nagłośnieniowych, systemów DSO, systemów konferencyjnych w regionie SEP oraz certyfikację produktów. Szkolenie skierowane do projektantów i wykonawców oraz zarządców obiektów, w których przewiduje się instalację dźwiękowych systemów ostrzegawczych. Na szkoleniu zostaną przedstawione wymogi formalne obowiązku stosowania DSO, systemy skupione i rozproszone oraz metody doboru głośników i nadzorowania linii głośnikowych. Nowoczesne systemy nagłośnieniowo-ostrzegawcze są podstawą dla zapewnienia odpowiedniego poziomu ochrony i bezpieczeństwa. Wytyczne projektowania, instalowania, uruchamiania, obsługi i konserwacji dźwiękowych systemów ostrzegawczych zaprezentowane zostanie na bazie systemu DSO firmy Bosch. Kategoria:
  • Instalacje elektryczne

Typ: Szkolenie online

2024-11-27 16:00-18:00
DOŚ

Awaryjny stan budynku

Wykładowca: mec. Kamil Kłosiński

Organizator: Dolnośląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Więcej informacji
Podczas szkolenia omówię istotne zagadnienia z punktu widzenia inżyniera jako osoby zajmującej się tematyką utrzymania obiektów budowlanych. Przedstawię szczególne regulacje dotyczące obiektów w awaryjnym stanie technicznym, procedury przeciwdziałające niebezpieczeństwu dla ludzi i mienia oraz sposoby likwidacji zagrożenia zawaleniem obiektu. Szczegółowy wykaz omawianych zagadnień został wskazany w programie szkolenia. Kategoria:
  • Budownictwo ogólne
  • Prawne

Typ: Szkolenie online

2024-11-28 11:00-15:00
MAZ

Istotne i nieistotne odstępstwa od pozwolenia na budowę i zatwierdzonego projektu budowlanego

Wykładowca: dr inż. Jerzy Dylewski

Organizator: Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Więcej informacji
1. Ewolucja art. 36a Prawa budowlanego, coraz większy zakres dopuszczalnych zmian traktowanych jako nieistotne odstępstwa 2. Kwestia odstępstw przy robotach budowlanych wykonywanych na podstawie zgłoszenia 3. Dokumentacja budowy i omówienie jej najważniejszych elementów, dokumenty związane ze stosowanymi przy wykonywaniu robót wyrobami budowlanymi 4. Odbiory robót budowlanych 5. Procedury kończenia budowy – pozwolenie na użytkowanie lub zawiadomienie o zakończeniu robót. 6. Kontrole ze strony straży pożarnej i inspekcji sanitarnej 7. Możliwość otrzymania zaświadczenia o przyjęciu zawiadomienia o zakończeniu budowy 8. Kontrola zakończonej budowy wykonywania przez służby nadzoru budowlanego, nowy wzór protokołu kontroli 9. Konsekwencje wykrycia nieprawidłowości, procedura „żółtej kartki” i późniejsze sankcje karne 10. Rozpoczęcie użytkowania i zakładanie książki obiektu budowlanego 11. Kompetencje organów administracji architektoniczno –budowlanej i nadzoru budowlanego Kategoria:
  • Budownictwo ogólne

Typ: Szkolenie online

2024-11-28 11:00-14:00
SLK

Renowacja stalowych sieci wodociągowych dużych średnic - zewnętrzne

Wykładowca: dr inż. Florian Piechurski

Organizator: Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Więcej informacji
Szkolenie organizowane przez stowarzyszenie naukowo-techniczne współpracujące ze Śląską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa - PZITS Katowice Program szkolenia: Problemy z eksploatacją sieci wodociągowych – awarie  Kwalifikacja sieci wodociągowej do renowacji (wymiany -  rehabilitacji) Ogólna klasyfikacja bezwykopowych metod renowacji sieci wodociągowych Przygotowanie rur do renowacji – czyszczenie Renowacja metodami natryskowymi  Renowacja metodą rękawa utwardzanego na miejscu - CIPP Renowacja rurą luźno pasowaną (sliplining, relining długi) Relining ciasnopasowany Metoda Swageliningu Zalety stosowania bezwykopowych  technologii odnowy sieci wodociągowych Kategoria:
  • Budownictwo ogólne
  • Instalacje sanitarne

Typ: Szkolenie online

Start
2024-11-29 00:10

Koniec
2024-12-01 23:50
SLK

Projektowanie i użytkowanie obiektów budowlanych na terenach górniczych - RETRANSMISJA

Wykładowca: dr hab. inż. Izabela Bryt-Nitarska

Organizator: Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Więcej informacji
Szkolenie "Projektowanie i użytkowanie obiektów budowlanych na terenach górniczych" przedstawi w II częściach dr hab. inż. Izabela Bryt-Nitarska. Część I teoretycznej: Oddziaływania górnicze i zasady projektowania omówione zostaną: 1.charakterystyka oddziaływań i wskaźników deformacji, 2.założenia projektowe, kombinacje obciążeń, 3.zachowanie stanów granicznych nośności (SGN) i używalności (SGU), a ważność prognozy oddziaływań górniczych. Natomiast w części II praktycznej zostanie przedstawiony wpływ ustalonego zbocza niecki górniczej na warunki użytkowania obiektów budowlanych 1.nachylenie terenu, 2.przystosowanie konstrukcji do rektyfikacji. Kategoria:
  • Budownictwo ogólne

Typ: Szkolenie online

Start
2024-11-29 21:00

Koniec
2024-11-30 21:00
SLK

Przyłącza kanalizacyjne. Materiały, budowa i renowacja. Metody bezwykopowe - RETRANSMISJA - zewnętrzne

Wykładowca: dr inż. Florian Piechurski

Organizator: Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Więcej informacji
Szkolenie organizowane przez stowarzyszenie naukowo-techniczne współpracujące ze Śląską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa - PZITS Katowice Program szkolenia: Podstawy prawne  Materiały do budowy przykanalików  Studzienki na przyłączach Włączenie do studni  Włączenie przyłącza do kolektora – „ślepy przykanalik”  Zasady projektowania przykanalików Wymagania w zakresie budowy przyłączy kanalizacyjnych Budowa przykanalika  metodami bezwykopowymi Bezwykopowe  metody  przywracania sprawności technicznej w przykanalikach Bezwykopowe  metody  wymiany przykanalika Renowacja włączeń  ślepego przykanalika w systemie kapelusza Kategoria:
  • Budownictwo ogólne
  • Instalacje sanitarne

Typ: Szkolenie online

Start
2024-11-29 21:00

Koniec
2024-11-30 21:00
SLK

Projektowanie BIM - RETRANSMISJA - zewnętrzne

Wykładowca: Rafał Kowalczyk InstalSoft

Organizator: Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Więcej informacji
Szkolenie organizowane przez stowarzyszenie naukowo-techniczne współpracujące ze Śląską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa - PZITS Katowice. Program szkolenia będzie udostępniony zainteresowanym na stronie internetowej organizatora na 7 dni przed planowanym szkoleniem Kategoria:
  • Budownictwo ogólne
  • Instalacje sanitarne

Typ: Szkolenie online

Start
2024-11-30 21:00

Koniec
2024-12-01 21:00
SLK

Rozwiązanie konstrukcyjne instalacji sanitarnych, systemy montażu instalacji, przejścia p poz. - RETRANSMISJA - zewnętrzne

Wykładowca: dr inż. Florian Piechurski

Organizator: Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Więcej informacji
Szkolenie organizowane przez stowarzyszenie naukowo-techniczne współpracujące ze Śląską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa - PZITS Katowice Program szkolenia będzie udostępniony zainteresowanym na stronie internetowej organizatora na 7 dni przed planowanym szkoleniem Kategoria:
  • Budownictwo ogólne
  • Instalacje sanitarne

Typ: Szkolenie online

Start
2024-12-02 09:00

Koniec
2024-12-09 08:00
MAZ

Zmiana, przeniesienie, uchylenie i wygaszenie pozwolenia na budowę - zagadnienia prawne i praktyczne - RETRANSMISJA

Wykładowca: Jakub Kornecki - Radca prawny

Organizator: Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Więcej informacji
Zmiana, przeniesienie, uchylenie i wygaszenie pozwolenia na budowę - zagadnienia prawne i praktyczne 1. Zagadnienia ogólne - pojęcia 2. Zmiana decyzji  3. Przeniesienie decyzji  4. Uchylenie decyzji  5. Wygaszenie decyzji  6. Pytania i dyskusja Kategoria:
  • Budownictwo ogólne
  • Prawne

Typ: Szkolenie online

2024-12-02 11:00-14:00
SLK

Zmiany w przepisach gazowniczych, Zmiany materiałowe, warunki realizacji przyłączy. - zewnętrzne

Wykładowca: Henryk Kurek

Organizator: Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Więcej informacji
Szkolenie organizowane przez stowarzyszenie naukowo-techniczne współpracujące ze Śląską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa - PZITS Katowice Program szkolenia będzie udostępniony zainteresowanym na stronie internetowej organizatora na 7 dni przed planowanym szkoleniem Kategoria:
  • Budownictwo ogólne
  • Instalacje sanitarne

Typ: Szkolenie online

2024-12-02 15:00-18:00
MAZ

Tynki specjalistyczne. Dobór, parametry, zastosowania, ograniczenia. WT wykonania i odbioru robót.

Wykładowca: Maciej Rokiel

Organizator: Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Więcej informacji
1. Klasyfikacja i podział tynków 2. Obciążenia oddziaływujące na elewację 3. Tynk a system tynków. Kryteria doboru ze względu na funkcję 4. Podział tynków ze względu na spoiwo oraz właściwości a. Tynki hydrofobowe b. Tynki ciepłochronne c. Tynki ofiarne (osuszające, odsalające) 5. Systemy do naprawy zarysowanych elewacji 6. Tynki strukturalne w systemach ociepleń. Właściwości, parametry, cechy. Mankamenty i ograniczenia w stosowaniu 7. Warunki techniczne wykonania i odbioru robót – wybrane zagadnienia Kategoria:
  • Budownictwo ogólne
  • Instalacje sanitarne

Typ: Szkolenie online

2024-12-04 16:00-18:30
ŁOD

Możliwości wykrywania wód obcych w kanalizacji (wody infiltracyjne i przypadkowe)

Wykładowca: Krzysztof Chmielowski, Dział Szkoleń ŁOIIB

Organizator: Łódzka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Więcej informacji
Wody obce w kanalizacji to wszelkie wody, które nie powinny trafiać do systemu kanalizacyjnego, a jednak się tam dostają. Ich obecność może powodować przeciążenie sieci, zwiększenie kosztów oczyszczania ścieków oraz ryzyko awarii. Na szkoleniu zostaną przedstawione źródła wód obcych w kanalizacji, skutki obecności wód obcych w kanalizacji, metody wykrywania wód obcych, metody zapobiegania i redukcji wód obcych. Ponadto na szkoleniu zostaną poruszone aspekty prawne w zakresie poprawnej eksploatacji sieci kanalizacyjnych. NA szkoleniu zostanie również przedstawione autorskie rozwiązanie opracowane na Uczelni Wyższej w zakresie wykrywania wód obcych w kanalizacji. Kategoria:
  • Instalacje sanitarne

Typ: Szkolenie online

Start
2024-12-06 00:00

Koniec
2024-12-08 23:50
SLK

Baterie akumulatorów w układach zasilania gwarantowanego oraz ładowanie samochodów elektrycznych - RETRANSMISJA

Wykładowca: Julian Wiatr

Organizator: Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Więcej informacji
Szkolenie "Baterie akumulatorów w układach zasilania gwarantowanego oraz ładowanie samochodów elektrycznych" Prelegent mgr inż. Julian Wiatr – jest osobą o znanym nazwisku i doświadczeniu w związku z funkcjami pełnionymi zawodowo. Redaktor naczelny „Elektro.info”, rzeczoznawca – audytor SPE, ekspert zakresie ochrony przeciwporażeniowej, ekspert w zakresie ochrony przeciwpożarowej, nauczyciel akademicki, członek MOIIB Program szkolenia 1. Przeznaczenie akumulatorów. Ich budowa oraz zasada działania. 2. Reakcje chemiczne zachodzące w czasie ładowania i rozładowania. 3. Właściwości fizykochemiczne akumulatorów. Krzywa rozładowania. 4. Akumulatory stasowane w zasilaczach UPS. 5. Akumulatory stasowane w napędach samochodów elektrycznych. 6. Zagrożenia wybuchowe stwarzane przez akumulatory w magazynach energii zasilaczy UPS oraz metodyka neutralizacji zagrożeń wybuchowych 7. Dobór akumulatorów do zasilaczy UPS. 8. Prądy zwarciowe baterii akumulatorów i ochrona instalacji przed ich wpływem. 9. Badania eksploatacyjne i ocena stanu technicznego akumulatorów. Pomiar rezystancji wewnętrznej baterii 10. Prezentacja przykładowego projektu przedziału bateryjnego zasilacza UPS. 11. Ładowanie samochodów elektrycznych. Przegląd stacji ładowania samochodów dostępny na rynku. 12. Prezentacja projektu akumulatorowni – stacji ładowania akumulatorów Kategoria:
  • Instalacje elektryczne

Typ: Szkolenie online


Zapraszamy do korzystania ze szkoleń zrealizowanych przez Telewizję Dolnośląskiej Okręgowej Izby http://www.tvdoiib.pl/